Eutanazja UMIERA !!!

Szwajcaria: Coraz mniej klientów przychodzi zabić się w Dignitasie...

Odkąd w kantonie Zurych zaostrzono przepisy o śmierci na życzenie, coraz mniej osób korzysta z najsłynniejszej kliniki świadczącej "usługi" w tym zakresie. Liczba dokonywanych eutanazji spadła tam o jedną trzecią.

W zeszłym roku organizacja Dignitas pomogła umrzeć 89 osobom – informuje „Rzeczpospolita”. To jedną trzecią mniej niż rok wcześniej. Tendencje już od kilku lat są spadkowe. Jeszcze w 2006 roku odebrało sobie tutaj życie aż 195 Szwajcarów, Niemców i Brytyjczyków, a zadeklarowanych chętnych było co najmniej dziesięć razy więcej – podaje dziennik.

Szwajcarski tygodnik „Sonntag” zwraca uwagę, że „koniec samobójczego boomu” związany jest z tym, że coraz mniej Niemców przyjeżdża w celach samobójczych do Szwajcarii. A to właśnie osoby tej narodowości stanowiły ponad połowę klientów Dignitasu.

Co ich odstrasza? Głównie nowe przepisy, które w tej sprawie władze kantonu Zurych wprowadziły w 2008 roku. Zgodnie z nimi cudzoziemiec, który chce skorzystać z usług takiej organizacji jak Dignitas, musi spędzić co najmniej tydzień na terenie kraju i przedstawić dwie odrębne opinie lekarskie potwierdzające, że jest nieuleczalnie chory. Inaczej nie otrzyma recepty na śmiertelną dawkę barbituranów.

Wcześniej wystarczyło, że potencjalny klient Dignitasu po prostu przyleciał do Zurychu. Mógł umrzeć już po kilku godzinach. Wydłużenie tego czasu zniechęca potencjalnych samobójców do korzystania z usług.

---------------------------------

ŹRÓDŁO: FRONDA.PL